Ilıssi Life

Ilıssi Life

Sauna

Nem oranını artırmak için su takviyesi yapılacak şekilde tasarlanmış saunalarımızda özel ahşap malzemelerden oluşan oturma ve uzanma alanları bulunmaktadır. Sauna kömürünün üzerine dökülen su ile odanın nemi artmakta ve ortama ferah koku yayılmaktadır.

Toksinlerin ve vücuttaki fazla suyun terleme yolu ile atılmasını, gözeneklerin açılmasını ve bu sayede cildinizin nefes almasını sağlamaktadır.

Hamam

Hamamın sağlık açısından kanıtlanmış birçok faydası vardır. Hamamlarında bulunan termal havuzlar, hamamın sağlığa faydasını arttırmaktadır. Sıcak hava ve buharın etkisiyle vücudumuzdaki gözenekler yumuşar ve keseyle tüm gözenekler açılır.
Böylece hem cildiniz ölü deriden arınır hem de daha fazla oksijen alır. 

 

 

 

Vücut Bakımları

Selülitler, kırışıklıklar, sarkmalar, kuruluklar, ölü hücreler, lekeler,  stres ve en önemlisi fazla kilolar…Sizi bu sorunlarınızdan kurtaracak ve daha fazlasını sunacak yer; Ilıssi Sağlık ve Güzellik Merkezi!...

Cilt Bakımları

Cildimiz gün boyu güneş toz, duman v.b. dış etkenlere maruz kalır.Fiziksel birtakım özellikler de bunlara eklendiğinde cildi korumak bazen de tedavi etmek kaçınılmaz olur. Tesisimizde sunduğumuz hizmetlerden birisi de, yüzdeki siyah noktaları, akneleri ve ölü hücreleri temizlemek cildin nefes almasını sağlamaktır.

Fizyoterapi

Ağrılarınızı azaltmak, zayıflamak, vücudunuzu sıkılaştırmak ve selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız fizyoterapi uygulamaları sizin için birebir…

Vakum terapi
Vakum masajı ile “ vurma ve yuvarlama “ tekniğinin birleştirildiği vücut şekillendirme ve rahatlatma sistemidir. Vücut sıkılaştırıcı özelliği ile başta selülit tedavisi olmak üzere              zayıflama ve güzellik amaçlı kullanabilecek ideal bir yöntemdir.

Elektroterapi
Elektroterapi sayesinde kasların aktif olarak uyarılması ve kas ağrılarının azaltılması sağlanır. Kaslara elektrik uyarıları ile masaj yapılır

Pressoterapi
Lenf ve kan dolaşımını düzenleyici , zararlı toksinlerin atılması ile ödem giderici özellikleri bulunan ; hava basıncı ile bacak  bölgelerinin sıkıştırılması esasına dayanan bir uygulamadır

Ultrasount terapi
Bel-boyun fıtıkları, eklem kireçlenmelerinde , kas ağrıları ve bazı romatizmal   rahatsızlıklarda ses dalgalarının derin dokuları uyarması ve ısıtması ile  kullanılır.

PARAFİN ÜNİTESİ : Parafin ile dokuların ısıtılması şeklinde el ve ayak kireçlenmelerinde ve ağrılarında ayrıca el ve ayak bakımlarında kullanılır.

 

 

 

Hidroterapi

Teknoloji ve suyun gücü sizin için bir arada…

Jet Duş
Sıcak veya soğuk suların belirli bir basınçla vücut yüzeyine uygulanmasıdır. Deri kan dolaşımını arttırıcı , ağrıyı azaltıcı ve spazm çözücü etkileri ile vücudu  rahatlatır.

Aqua 33 Pro Capsul
Yağmur duşu , su ve vibrasyon masajı , aromaterapi , jakuzzi ve infrared sauna uygulamaları bulunan  hidroterapi küveti teknoloji ve sağlığın bütünleştiği bir küvettir. 

Masaj

Masajın verdiği rahatlık tüm hayatınıza yansıyacak ve bu ayrıcalığı İlıssi Sağlık ve Güzellik Merkezi ile yaşamaktan vazgeçemeyeceksiniz.

- Taş masajı
- Aromakoloji masajı
- Klasik masaj
- G5 masajı
- Lokal masaj
- Yüz masajı
- Reiki

Balneoterapi

Mineralli çamur ,su ve gaz kaynaklarının bazı hastalıkların tedavilerinde kullanılması yöntemidir.

Tesisimizde bu kapsamda sizlere ;
- Genel Termal Havuzlar
- Özel Aile Termal Havuzları
- Termal Küvet
- Özel El ve Ayak Küvetleri
- Mineralli Sıcak Çamur
uygulamaları sunuyoruz